IŁAWA

03-09.08

OPIS MISJI

W Iławie będziemy docierać do różnych grup wiekowych. Planujemy zajęcia dla młodszych dzieci, jak i eventy dla nastolatków. Ważną częścią będą też kreatywne akcje na mieście.
Punktem kulminacyjnym misji jest FESTYN, podczas którego będziemy służyć osobom z miasta tym, co przygotujemy: sercem, dmuchańcami i innymi atrakcjami, jedzeniem, relacjami, otwartością, uwagą, naszymi historiami, śpiewem czy muzyką.

LIDERKA MISJI

ESTERA MIKIEWICZ-DWORAK

22 LATA, WARSZAWA

Jestem i chcę być osobą… chętną: do współpracy, do niesienia konkretnej pomocy, do wysłuchania i do angażowania się w to, co naprawdę potrzebne i ważne. Lubię też czytać, filozofować i rozmawiać na ciekawe tematy do późna. W Generacji działam od paru lat.

Na co dzień jestem studentką psychologii i wspieram projekty profilaktyczne dla nastolatków oraz angażuję się w służbę młodych dorosłych w moim kościele.

SZCZEGÓŁY MISJI

Szukam osób, które kochają Jezusa i ludzi oraz chcą poświęcić ten tydzień dla nich, w służbie Bogu. Osób, które chcą się razem uczyć w praktyce – wśród znanych i nieznanych osób – jak coraz lepiej kochać. Szukam osób otwartych, chcących nie tylko mówić coś do ludzi, ale również ich słuchać i poznawać.

Wolontariusze mogą spodziewać się sporo Bożego działania i uczenia się realnej współpracy z Bogiem i ze sobą nawzajem. Misja jest mocno relacyjna i ewangelizacyjna – będzie sporo rozmów i okazji do powiedzenia o Bogu, o sobie, o nas. Będziemy angażować się fizycznie, psychicznie jak i duchowo. Mogą pojawić się wyzwania, takie jak zmęczenie, dlatego podczas misji dbamy osobiście i wszyscy razem o swój odpoczynek i poziom energii! Potrzebujemy około 15 osób.

Potrzebujemy… różnych osób! Chcemy wykorzystać nasze talenty i możliwości, by jakość naszych działań szła w parze z tym, co (Kogo) będziemy przekazywać!

Poranne uwielbienie, modlitwa i krótka zachęta ze Słowa, przygotowania, zajęcia dla dzieci oraz akcje na mieście wśród różnych grup wiekowych, po południu integracja i eventy dla nastolatków, a późnym wieczorem podsumowanie, szczere rozmowy oraz czas wdzięczności/modlitwa.

Będziemy działać wśród różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych – po prostu wśród tych, których spotkamy, lub tych którzy spotkają nas 🙂

Naszym celem jest przede wszystkim wypełnić polecenie Jezusa o głoszeniu i niesieniu pomocy. Będziemy chwytać każdą możliwość spełnienia tego celu. Liczę na to że w jedności będziemy nieść Miłość Boga do ludzi zaniedbanych, potrzebujących i zgubionych. Naszym celem jest miłość, która przemienia i dotyka głęboko. Szczere zainteresowanie się drugim człowiekiem i pragnienie, by pokazać mu Jezusa (słowami, historiami, czynami, ale przede wszystkim jakością tego, co będziemy robić).

Chcemy też zachęcić i wesprzeć lokalny kościół poprzez naszą służbę i działanie.

IŁAWA 03-09.08