PABIANICE

13-19.07

OPIS MISJI

„Spójrzcie na Niego, a zajaśniejecie,
i oblicza wasze nie okryją się wstydem!”
Psalm 34,6

Wierzę, że każdy wolontariusz G+ jest osobą prawdziwie zakochaną w postaci Jezusa Chrystusa, w tym, co uczynił na krzyżu, i w tym, ile to było realnie warte – nieskończenie wiele. Jednak czy w swojej codzienności żyjemy w chwale i obietnicach, które przed tysiącami lat złożył nam Bóg? Czasem ciężko na to odpowiedzieć, ale misja w Pabianicach ma nam pomóc zakochać się w Panu – może ponownie – w Jego słowie, a potem to, co wyniesiemy z kościoła, wylać na ulicę.

Bo jesteśmy w stanie dać tylko tyle, ile Bóg nam da. Jeśli mamy mało – mało damy. Dlatego podczas misji będziemy się napełniać, aby bez kompleksów i narzekania wychodzić na ulicę i głosić Boga, który jest żywy, nieobojętny, łaskawy i pełen mocy! Amen! To będzie craze czas!

To będzie misja zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wolontariuszy. Dlaczego?

Wytrawni wolo G+ będą – wierzę w to – mogli podczas tej misji, poprzez kontemplację, cichy czas i różne warsztaty, wejść głębiej w relację z Panem Bogiem, na zdecydowanie wyższy poziom. A nowi wolo będą mogli jeszcze bardziej rozkochać się w Bogu i w Jego dobroci, która objawia się na co dzień!

Będziemy również wspierali lokalny kościół. Chcemy ich zaktywizować i pokazać, że ludzie z kościoła też mogą wychodzić na ulicę i głosić. Chcemy – bo taka jest też wizja G+ na następne sezony – zacieśniać z nimi relacje.

LIDER MISJI

PIOTREK DUDEK

22 LATA, KALISZ

Jestem osobą energiczną, trochę spontaniczną, lubiącą nowe wyzwania, ciągle się uczącą jak odzwierciedlać postać Jezusa Chrystusa w życiu codziennym – to ciągła nauka! Bardzo lubię współpracować z młodzieżą, jara mnie to, jak młodzi wychodzą na ulicę bez kompleksów, bo wiedzą, że Tata niebiański jest obok nich! Te misję będą moimi bodajże moją 6 i 7 misją jako lider G+.

Na co dzień jestem ciągle uczącym się uczniem Jezusa Chrystusa. Próbuje tam, gdzie tylko to możliwe – mówić o niesamowitej istocie Bożego przesłania – czyli, że Pan Bóg zbawia, prowadzi i błogosławi ludzi w codziennym życiu. A tak z mniej ważnych rzeczy to jestem Project Managerem w jednej z Warszawskich firm.

SZCZEGÓŁY MISJI

Szukam osób trochę starszych. Fajnie by było, gdyby byli to wolontariusze, którzy mają powyżej 18 lat, ale jeśli jesteś młodszy, to nic się nie dzieje – będziesz mile widziany!

Szukam osób, które są otwarte duchowo na to, co ten czas przyniesie, które kochają Pana Boga i chcą Mu służyć! Chcę, aby każdy miał w sercu misję, z jaką jedzie do innych miast, i żeby na pierwszym miejscu zawsze był Bóg

Wolontariusze mogą spodziewać się na pewno duchowego wzrostu. Mam pragnienie, aby zadbać o wolontariuszy pod kątem duchowym. Ze względu na to, że będzie to stosunkowo mała misja, będzie na to zdecydowanie więcej przestrzeni.

Chciałbym podczas tego tygodnia skupić się na Jezusie – na tym, co zrobił dla nas, co robi teraz i co będzie robił. Jeśli chcesz wzrosnąć duchowo podczas tego tygodnia – przyjedź do Pabianic!

Wolontariusze będą mieli możliwość angażowania się w najróżniejsze akcje. Misja jest mocno relacyjna, ale z naciskiem na ewangelizację – bo to jest clue każdej misji!

Potrzebujemy około 10 osób.

Fajnie, jeśli grasz na pianinku albo na jakimś innym instrumencie! Umiem grać na krzyż 8 piosenek na pianinie, a nie chcę, żebyście się tymi piosenkami najzwyczajniej w życiu znudzili!

Wiadomo – najważniejsze jest nastawienie serca – ale miło by było, gdybyś ugościł nas swoim talentem! 

Tak samo ze śpiewaniem, z tym naciskiem, że Bóg nie dał mi obdarowania do śpiewania i prędzej dudki (ptaki), po moim śpiewie uciekają, niż zostają posłuchać.

Zatem mile widziane będą osoby, które umieją grać i śpiewać!

Poddajemy się pod Ducha Świętego i pod to, kto przyjedzie do nas na misję. Jeśli będziemy mieli przeważającą liczbę starszych wolo (+18), ukierunkujemy swój plan na wieczorne wyjścia ewangelizacyjne, a o poranku na warsztaty, poranne wyjścia ewangelizacyjne itp.

Dokładniejszy plan będzie znany bliżej samej misji. Nie zmienia to jednak faktu, że struktura pozostaje taka sama, czyli będzie dużo cichego czasu, uwielbienia, porannych inspiracji, warsztatów albo porannych wyjść ewangelizacyjnych, cudowny obiad, potem wieczorne wyjście ewangelizacyjne, a na koniec podsumowanie dnia z wieczornym uwielbieniem i świadectwami.

Mam pragnienie, aby w niedzielę rozpoczynającą misję zrobić czas proroctw, które – módlmy się wstawienniczo za to – wypełnią się podczas misji! Modlę się o to, aby to był bardzo duchowy czas!

Będziemy działać głównie w środowisku młodzieżowym. Pastor ma pragnienie rozpocząć duchowe prowadzenie studentów – Pabianice są blisko Łodzi, więc jest to jak najbardziej możliwe – dlatego bardzo zależy mu na młodzieży.

Będziemy chodzić po tzw. Lewitynie, który jest znany właśnie ze spotkań młodzieży. Jeśli więc masz na sercu młode pokolenie – zapraszamy Cię do uczestniczenia w misji!

Fajnie, jeśli masz +18, ponieważ planujemy również wyjścia wieczorne/nocne po Lewitynie. Będziemy próbowali najróżniejszych sposobów dotarcia do młodzieży – może przez różne pantomimy albo akcje. Will see!

Naszą misją jest dotrzeć – wiadomo – do każdego! Ale główną grupą docelową będą młodzi ludzie i studenci, którzy potencjalnie mogą zostać w Pabianicach.

Pastor bardzo chce od przyszłego roku szkolnego rozpocząć w kościele nową służbę, która nazywa się „uczniostwo studenckie”. Dzięki niej będzie mógł mieć bliższy kontakt z osobami właśnie w tym wieku. Bardzo bym chciał, aby miał z kim współpracować, dlatego będziemy skupiali się głównie właśnie na tej grupie docelowej!

Dlatego będziemy imać się najróżniejszych sposobów ewangelizacji – od pantomimy po różne akcje, które pomogą nam do nich dotrzeć.

Masz jakiś pomysł, który kładzie nacisk na studenciaków? Wpadaj albo napisz do mnie!

PABIANICE 13-19.07